Back to Top

uk33

A- A A+
Klub Poselski Nowoczesna - Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania i niedopuszczalnej wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego złożyły (29.03.) posłanki Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Paulina Hennig-Kloska.

PiS odrzuciło poprawki, które wprowadzały do sieci szpitale geriatryczne i rehabilitacyjne. - Ustawa ta pomija istotny aspekt starzejącego się polskiego społeczeństwa. Niezrozumiałe, dlaczego PiS nie zgodziło się na wpisanie do sieci szpitali, w których leczone są osoby starsze – mówił w Sejmie na konferencji (24.03) poseł Marek Ruciński z Nowoczesnej.

Oczekujemy pilnego wypracowania rozwiązań, które wzmocnią pozycję Polski w Unii Europejskiej, zwiększą dobrobyt i bezpieczeństwo Polaków, a także pokój i stabilizację na naszym kontynencie. Działania rządu powinny przyczynić się do realizacji strategicznego celu państwa, jakim jest dalsza integracja Polski z Unią Europejską i strefą Euro. - czytamy w projekcie uchwały autorstwa Nowoczesnej.

Parlamentarny Zespół ds. Przyszłości Unii Europejskiej przyjął w środę 22 marca deklarację o przyszłości Unii Europejskiej z okazji 60 rocznicy traktatów rzymskich. W dzisiejszym posiedzeniu wziął udział ambasador Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ambasador przedstawił założenia Białej Księgi o Przyszłości Europy.

- PiS niczego się nie nauczyło, po oświacie przewraca do góry nogami opiekę zdrowotną, kolejny ważny obszar funkcjonowania państwa. – mówili w środę (22.03.2017.)posłowie Marek Ruciński i Marek Sowa o ustawie o sieci szpitali autorstwa PiS. W ocenie Nowoczesnej w pośpiechu ustalane prawo spowoduje chaos w całym systemie opieki zdrowotnej. Jego konsekwencje odczują głównie pacjenci, dlatego ugrupowanie zgłosiło wniosek o przesunięcie wejścia w życie ustawy na 30 września 2018 r..

Dzisiaj (w środę, 22.03) spotkali się przedstawiciele prezydium Klubu Poselskiego Nowoczesnej z przedstawicielami Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Rozmowa dotyczyła nie tylko kwestii wotum nieufności wobec rządy premier Beaty Szydło. Rozmowa miała dobry przebieg.

Data złożenia projektu ustawy do Marszałka Sejmu: 22.03.2017

Data złożenia projektu ustawy do Marszałka Sejmu: 21.03.2017

Data złożenia projektu ustawy do Marszałka Sejmu: 08.03.2017

Data złożenia projektu ustawy do Marszałka Sejmu: 06.03.2017

Strona 1 z 3