Back to Top

uk33

A- A A+
Klub Poselski Nowoczesna - Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2016

Niemal 1 mld złotych zostanie w budżetach samorządów. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu posłowie przyjęli poprawkę do rządowego projektu ustawy o zasadach rozliczeń w podatku od towarów i usług współfinansowanych z UE, przygotowaną przez posła Nowoczesnej Mirosława Pampucha. Zmiana zaproponowana przez .N umożliwia jednostkom samorządu terytorialnego praktyczną realizację prawa do odliczenia całości podatku VAT od wydatków inwestycyjnych. O pozytywnych skutkach poprawki podczas wspólnej konferencji prasowej mówili Joanna Augustynowska i Michał Jaros, dolnośląscy posłowie Nowoczesnej.

Celem konkursu "Lady D" jest uhonorowanie niezwykłych kobiet z niepełnosprawnością, które wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia. Na terenie całego kraju odbywają się etapy wojewódzkie przyznające tytuł Lady D. Kapituła konkursu wzięła na barki ciężkie zadanie wybrania tylko jednej laureatki z kategorii: Kultura i Sztuka, Sport, Życie Społeczne, Życie Zawodowe, Dobry Start.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił we wtorek program reformy służby zdrowia. - To powrót do PRL - skomentował w programie "Graffiti" Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. Skrytykował w szczególności likwidację NFZ i przeniesienie dużej części uprawnień w ręce wojewodów.

Obejrzyj program >> PolsatNews.pl

 

Na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Nowoczesnej – wicemarszałek Barbara Dolniak oraz Krzysztof Truskolaski – w imieniu klubu poselskiego zaapelowali do prezydenta o skierowanie lipcowej ustawy o TK do Trybunału Konstytucyjnego.

Czy spodziewaliśmy się przed wyborami, że będzie tak trudno, a proces niszczenia państwa zajdzie tak daleko?
 Oczywiście, że nie.


Przed nami kręta i raczej długa droga wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego, zasypywania podziałów społecznych, odbudowy zaufania między ludźmi i obrony gospodarki przed destrukcyjnymi decyzjami rządu.

 Teraz czeka nas prawie 6 tygodni wakacyjnej przerwy w pracach Sejmu, którą wykorzystamy na konsultacje programowe i prace w terenie.

Za nami ogromnie pracowity sezon polityczny.
 Warto więc podsumować, jak go dla Was wykorzystaliśmy:

środa, 27 lipiec 2016 10:20

Joanna Augustynowska

IMG 7950

Joanna Augustynowska

Urodzona       14 czerwca 1979 r.
Adres e-mail     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wykształcenie    wyższe
Zawód    ekonomista
Okręg wyborczy   3 (Wrocław)

Ekonomista, ekspert z zakresu Polityki Społecznej i Prawa Pracy. Wiceprzewodnicząca regionu Dolnośląskiego, posłanka na Sejm RP VIII kadencji, członek Rady Ochrony Pracy, wiceprzewodnicząca Parlamentarnej Grupy Kobiet, członek Komisji Polityki Społecznej i Rodzinnej, członek Komisji Polityki Senioralnej, członek Komisji do Spraw Petycji, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Przyszłości Unii Europejskiej, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

 

 

 

Biuro poselskie

ul. Wambierzycka 35

50-537 Wrocław

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 698-401-960

 

Dziś rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży, jutro do Polski przybędzie papież. W swoich przemówieniach Franciszek bardzo często i mocno akcentuje problem uchodźców. W styczniu apelował, aby każda parafia przyjęła rodzinę imigrantów - wydaje się jednak, że polski Kościół pozostaje głuchy na to wezwanie... Czy jeśli podobne wezwanie powtórzy się teraz, w czasie ŚDM, to zostanie dobrze odebrane - zarówno przez Kościół, jak i przez wiernych? W magazynie także o reformie służby zdrowia oraz o zmianach w prawie lotniczym. Gośćmi Dominiki Długosz byli: Zbigniew Gryglas (Nowoczesna) i Marek Balicki (były minister zdrowia).

Obejrzyj program >> PolsatNews.pl

Każdy dzień przynosi informacje na temat terrorystycznych zdarzeń w Europie, czy w Polsce jest bezpiecznie? O tym rozmawiali goście programu "Rozmowa Wydarzeń" w Polsat News: Maria Janyska (PO), Mirosław Suchoń (Nowoczesna), Maciej Małecki (PiS).

Obejrzyj program >> PolsatNews.pl

- W ostatni piątek Sejm przyjął ustawę, która wprowadza wiele przepisów zmieniających Prawo lotnicze, m.in. bardzo zły, niedopuszczalny przepis, który powoduje, że członkowie komisji badających wypadki lotnicze będą mieli zakaz wypowiadania się na jakiekolwiek tematy związane z raportami po zdarzeniach lotniczych. - powiedział poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

W poniedziałek i wtorek (25-26.07.) lider Nowoczesnej Ryszard Petru wraz z posłem Piotrem Misiło odwiedza woj. zachodniopomorskie.

Strona 1 z 7