Back to Top

uk33

A- A A+
%PM, %22 %604 %2017 %14:%Mar

Deklaracja o przyszłości Unii Europejskiej z okazji 60 rocznicy traktatów rzymskich autorstwa Parlamentarnego Zespołu ds. Przyszłości UE

Parlamentarny Zespół ds. Przyszłości Unii Europejskiej przyjął w środę 22 marca deklarację o przyszłości Unii Europejskiej z okazji 60 rocznicy traktatów rzymskich. W dzisiejszym posiedzeniu wziął udział ambasador Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ambasador przedstawił założenia Białej Księgi o Przyszłości Europy.

Po dyskusji członków Zespołu z ambasadorem przyjęto treść deklaracji. Tekst deklaracji był wcześniej konsultowany i ustalany z członkami Zespołu wszystkich partii należących do Zespołu (Nowoczesna, PO, PSL, UED).

- Wspólna deklaracja opozycji pokazuje, że UE jest dla nas czymś więcej niż tylko wspólnym rynkiem. Jest dla nas wspólnotą wartości i podstawą naszego bezpieczeństwa – powiedział po spotkaniu poseł Adam Szłapka, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu. Chcemy, aby ta deklaracja była podstawą uchwały przyjętej przez cały Sejm.