Back to Top

uk33

A- A A+
wtorek, 14 luty 2017 15:56

Nowoczesna zgłasza sprawę z wrocławskiego więzienia do Rzecznika Praw Obywatelskich

14  lutego na całym świecie trwa międzynarodowa akcja "Nazywam się Miliard"-  protest przeciw wykorzystywaniu dziewcząt i kobiet. Przy tej okazji posłanki Nowoczesnej Monika Rosa, Joanna Augustynowska i Marta Golbik w Sejmie zwróciły uwagę na problem przemocy i patologii w więzieniu we Wrocławiu.

Posłanka Marta Golbik oceniła, że na terenie więzienia  we Wrocławiu mieliśmy do czynienia z molestowaniem i wykorzystywaniem osadzonych kobiet. - Mamy prawo podejrzewać, że nie jest to odosobniony przypadek. Odpowiedzialne są za to osoby sprawujące nadzór nad służbami więziennymi, w tym przypadku minister Patryk Jaki. Apelujemy do ministra, by zajął się tą sprawą i podjął działania. Jak to jest, że w przypadku wypadku rządowego auta można szybko postawić zarzuty, a w tej sprawie trwa to tak długo? – pytała posłanka.

Wrocławska posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska powiedziała, że o incydentach z wrocławskiego więzienia było wiadomo już dużo wcześniej i że było na nie przyzwolenie kierownictwa więzienia - Konstytucja daje gwarancję poszanowania drugiej osoby bez względu na jej statut. Nowoczesna zgłasza sprawę z wrocławskiego więzienia do Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Co tydzień średnio 3 kobiety giną z powodu przemocy domowej, wiele Polek ulega przemocy fizycznej i molestowaniu. Solidarność nie może być okazjonalna, musimy apelować do ofiar przemocy: nie bójcie się! Ponadto rząd musi udzielać kobietom wsparcia.- podsumowała w Sejmie posłanka Monika Rosa.