Back to Top

uk33

A- A A+
czwartek, 29 grudzień 2016 15:48

Mirosław Suchoń: Ustawa o zgromadzeniach w TK – czy to rzeczywista troska Prezydenta o prawa obywateli, czy element sporu?

- Dobrze, że prezydent Duda zgłosił ustawę o zgromadzeniach do Trybunału Konstytucyjnego. Kluczowe jest jednak pytanie, czy to rzeczywista troska o prawa obywateli, czy to element sporu. – mówił w czwartek w Sejmie poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń po ogłoszeniu informacji, że Prezydent A. Duda skierował do TK ustawę o zgromadzeniach.

Politycy Nowoczesnej od początku stali na stanowisku, że ustawa o zgromadzeniach jest niekonstytucyjna. Z racji faktu, że dzisiaj Trybunał Konstytucyjny jest zdominowany przez nominatów PiS, poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń wyraził wątpliwość, czy ustawa zostanie właściwie zbadana pod względem konstytucyjności jej zapisów.

Katarzyna Lubnauer zaznaczyła, że skierowanie ustawy o zgromadzeniach do TK to zbyt mało: - Chcielibyśmy, aby kolejną ustawą zgłoszoną do Trybunału przez prezydenta była ustawa o reformie edukacji. - Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Mamy nadzieję, że prezydent szybko wróci z nart i stanie po stronie obywateli – podsumował M. Suchoń.