Back to Top

uk33

A- A A+
poniedziałek, 25 lipiec 2016 18:32

Ryszard Petru i Piotr Misiło w woj. zachodniopomorskim

W poniedziałek i wtorek (25-26.07.) lider Nowoczesnej Ryszard Petru wraz z posłem Piotrem Misiło odwiedza woj. zachodniopomorskie.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami na lotnisku Szczecin-Goleniów Ryszard Petru odniósł się do przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz do spotkania ministra Antoniego Macierewicza z Powstańcami.

- Pan minister Błaszczak po raz kolejny zrzuca winę za to, co się dzieje z atakami terrorystycznymi na dotychczasową politykę Francji czy Niemiec, zrzuca odpowiedzialność na multi-kulti. Ale ja mam inne pytanie do ministra Błaszczaka: jak działa system ostrzegania przed zagrożeniem terrorystycznym w Polsce. W Niemczech po zamachu w Monachium była informacja do 1,5 mln ludzi – co się dzieje, mapy, informacje. Chciałbym się dowiedzieć, jak działałby taki system w Polsce. Mam dość słuchania o tym, kto jest winny. Chciałbym wiedzieć nie tylko, czy policja jest gotowa, ale czy ludzie mają świadomość, jak reagować w takiej sytuacji. Nie chodzi o szkolenia BHP, tylko o to, jak ten system działa, co mamy w takiej sytuacji robić. To jest moje pytanie do ministra Błaszczaka przed ŚDM - powiedział Ryszard Petru.

Lider Nowoczesnej, komentując dzisiejsze spotkanie ministra Macierewicza z uczestnikami Powstania Warszawskiego, zauważył: - Minister Macierewicz uzgodnił wspólne stanowisko z Powstańcami i całe szczęście. Pytanie tylko, po co była ta cała szopka, dlaczego doprowadzono do sytuacji, kiedy Powstańcy musieli być zdenerwowani... Dlaczego minister cynicznie chciał wykorzystać swoją polityczną grę? Uważam, że całe to zamieszanie było niepotrzebne. Ono tak naprawdę godzi w pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. I lepiej, żeby tego nie było. Na miejscu pana ministra Macierewicza byłoby mi wstyd i przeprosiłbym Polaków za to.

W poniedziałkowy wieczór Ryszard Petru i Piotr Misiło spotkają się z mieszkańcami i turystami na plaży przy nowej promenadzie w Świnoujściu, a we wtorek o godz. 12 - na plaży w Międzyzdrojach (przy molo).

Zobacz relację:

[ZDJĘCIA i FILM] Transgraniczność w praktyce z Ryszardem Petru (swinoujskie.info)