Back to Top

uk33

A- A A+
%PM, %01 %572 %2016 %14:%Lip

Rusza sieć ekspercka Nowoczesnej "Lepsza Polska"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Monika Rosa oraz członek Zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej przedstawili założenia działania ogólnopolskiej sieci eksperckiej "Lepsza Polska" oraz plany pracy sieci związane z tworzeniem programu Nowoczesnej pod nazwą "Nowoczesna Polska dla każdego" (zobacz transmisję konferencji oraz galerię zdjęć poniżej artykułu).

Sieć Nowoczesnej „Lepsza Polska” składa się z profesjonalistów, z osób doświadczonych w różnych dziedzinach życia. To ponad 3,5 tysiąca osób w całym kraju. To jest ponad 20 zespołów eksperckich, które będą pracowały w trakcie wakacji i przez najbliższe 3,5 roku. Konsultujemy nasze rozwiązania i nasz program: dlatego będziemy to robić w całej Polsce.

Wierzymy, że prawo musi być tworzone dla ludzi, nie da się tego zrobić bez zaangażowania obywateli. Nie chcemy stworzyć wizji Polski w PowerPoincie, ale wizję realną, która przekona obywateli do tego, że Nowoczesna jest alternatywą dla starych partii i starych pomysłów – powiedziała na konferencji prasowej posłanka Monika Rosa.

Paweł Rabiej, który jest członkiem Zarządu Nowoczesnej i pomysłodawcą powstania sieci eksperckiej, podsumował charakter jej działania: – Podzieliliśmy sieci tak, by w każdym z regionów Polski działali koordynatorzy regionalni. Są 23 obszary programowe, odpowiadające komisjom sejmowym i posiadające kompetencje prowadzenia dialogu społecznego i konsultacji.

Obecnie najważniejszym zadaniem, które stoi przed siecią ekspercką Nowoczesnej „Lepsza Polska” jest konsultacja programu Nowoczesnej „Nowoczesna Polska dla każdego”. Pierwsze spotkanie ws. konsultacji programu z koordynatorami sieci odbyło się dzisiaj, a kolejne odsłony spotkań - już niebawem. 

Sieć ekspercka „Lepsza Polska” w liczbach:

3,5 tys. osób wzięło udział w ponad 30 konsultacjach społecznych, które w Sejmie od początku swojej obecności przeprowadziła Nowoczesna.

3,2 tys. - tyle osób, członków Nowoczesnej oraz jej sympatyków, ekspertów i praktyków w wielu dziedzinach zgłosiło akces do sieci „Lepsza Polska”.

23 zespoły tematyczne składają się na sieć "Lepsza Polska". Odpowiadają obszarem komisjom sejmowym, posiadają kompetencje prowadzenia dialogu społecznego i konsultacji.

17 - w tylu regionach działa sieć ekspercka „Lepsza Polska”, w każdym z nich koordynowana przez dwóch koordynatorów.

Skontaktuj się z koordynatorem w Twoim regionie >>

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://klub.nowoczesna.org/item/573#sigProIdf8ecf5fbef