Back to Top

uk33

A- A A+
Klub Poselski Nowoczesna - Artykuły filtrowane wg daty: maj 2016

Wspólnie z Izbą Projektowania Budowlanego i Lubuską Izbą Budownictwa poseł Nowoczesnej Paweł Pudłowski (przewodniczący Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii) zorganizował w Sejmie konsultacje eksperckie pt. „Uwarunkowania organizacyjne, prawne i ekonomiczne implementacji metodologii „Building Information Modelling” (BIM) w Polsce”. W konsultacjach wzięli udział przedstawiciele oraz eksperci branży, którzy na co dzień mają do czynienia z modelowaniem informacji.

Rząd chce porozumienia z protestującymi pielęgniarkami z Centrum Zdrowia Dziecka, ale jednocześnie podkreśla, że to dyrekcja jest stroną sporu. O postulatach pielęgniarek nie tylko z CZD rozmawiali: Tomasz Latos z PiS, Marcin Święcicki z PO i Grzegorz Furgo z Nowoczesnej. 

Obejrzyj rozmowę >> Ipla.tv

Nowoczesna wyrosła na sprzeciwie wobec tego, co działo się przez ostatnie 8 lat. Czas ten nie był właściwie wykorzystany, choć oczywiście nie mówimy że Polska była w ruinie. Obecnie opozycja musi w niektórych sprawach mówić jednym głosem, by być bardziej skuteczna. To nie dysonans, ale pragmatyka działania – mówił na antenie TV Republika poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas.

Obejrzyj rozmowę >> TelewizjaRepublika.pl

- Opozycja działa wspólnie w sprawach fundamentalnych, jak obrona Konstytucji. A jest między nami sporo różnic programowych. - powiedziała Monika Rosa, posłanka Nowoczesnej.

Obejrzyj rozmowę >> tvp.info

- Powinniśmy przekonać naszych partnerów i w Unii Europejskiej, i w Europie, i NATO, że z Rosją trzeba postępować zasadniczo - mówił w "Sygnałach dnia" Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej.

Posłuchaj audycji >> PolskieRadio.pl

 

29 posłów w Sejmie, 3545 członków, 258 kół we wszystkich województwach, od 18 do 21 proc. poparcia w najnowszych sondażach to bilans rocznej działalności partii Nowoczesna Ryszarda Petru. 31 maja mija rok od Kongresu Założycielskiego, który odbył się na warszawskim Torwarze.

Posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła w programie "Graffiti", że Polska jest dobrze przygotowana do szczytu NATO. - Ten szczyt był przygotowywany od dłuższego czasu. W tej chwii mamy wizytę Jensa Stoltenberga w Polsce, czyli sekretarza generalnego NATO. Myślę, że to takie dogranie ostatnich kwestii - mówiła w programie "Graffiti", dodając, że bardziej martwi ją zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i przygotowywana ustawa antyterrorystyczna.

Obejrzyj rozmowę >> PolsatNews.pl

O zaprzestanie rozpoczętych wycinek drzew w Puszczy Białowieskiej zaapelowali w Białowieży posłowie Nowoczesnej Ewa Lieder i Krzysztof Truskolaski. Ogłosili "alert" dla puszczy.

We Wrocławiu tylko czujność pasażerów i godna pochwały postawa kierowcy zapobiegła tragedii. Bomber, któremu grozi nawet dożywocie, przygotował się do akcji bardzo starannie. W Warszawie anarchiści próbowali podłożyć bomby pod policyjne radiowozy. Niedoszłych zamachowców ujęto na gorącym uczynku. To wszystko dzieje się na przestrzeni kilku dni, w dobie prac nad budzącą kontrowersje ustawą antyterrorystyczną. Gośćmi Macieja Stroińskiego byli: Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) i Anna Krupka (PiS).

Obejrzyj program >> PolsatNews.pl

Rocznica powstania Nowoczesnej, kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego, audyt rządów PO-PSL przygotowany przez PiS - te i inne tematy były przedmiotem dzisiejszej rozmowy z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus w programie "Gość Poranka".

Obejrzyj program >> tvp.info

Strona 1 z 6