Back to Top

uk33

A- A A+
Klub Poselski Nowoczesna - Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2016

 

Posłowie Grzegorz Furgo, Michał Stasiński oraz Krzysztof Mieszkowski podczas konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do projektu tzw. dużej ustawy medialnej.

"Jesteśmy i Będziemy w Europie" - pod takim hasłem odbędzie się kolejny marsz Komitetu Obrony Demokracji oraz ugrupowań opozycyjnych. Startujemy 7 maja o 13:00 sprzed gmachu Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. Na konferencji prasowej liderów opozycji na marsz zapraszał Ryszard Petru.

Posłanki Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus i Kamila Gasiuk-Pihowicz spotkały się z mediami w przed Pałacem Prezydenckim w czwartek – dokładnie w tym samym czasie gdy trwała uroczystość odebrania ślubowania.

W czwartek Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez rzeczniczkę Prawa i Sprawiedliwości Beatę Mazurek. Chodzi o  wypowiedź posłanki pod adresem sędziów Sądu Najwyższego jakoby mieli stanowić "zespół kolesi". Posłanka Mazurek mogła popełnić przestępstwo polegające na znieważeniu organu konstytucyjnego, jakim jest Sąd Najwyższy. – skomentowała sprawę posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Data złożenia projektu ustawy do Marszałka Sejmu: 28.04.2016

Zdaniem Joanny Schmidt z Nowoczesnej, najważniejsze jest to, by patriotyzm ekonomiczny był zjawiskiem ciągłym, a nie występował w postaci zrywów. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. gdy Polacy masowo sięgali po rodzime jabłka, gdy Rosja wprowadziła na nie embargo.

Słuchaj audycji >> polskieradio.pl

Jest co najmniej 100 tysięcy Polaków, którzy uważają, że należy wyroki publikować, że trzeba wyroków przestrzegać, to jest fundament demokracji, fundament państwa prawa. Dziś symbolicznie zaniesiemy te podpisy do kancelarii premiera- powiedział Ryszard Petru przed złożeniem podpisów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Zobacz artykuł >> rmf24.pl

 

Ok. 100 tys. podpisów pod petycją ws. publikacji orzeczenia TK z 9 marca dot. noweli ustawy o TK przedstawili we wtorek politycy Nowoczesnej. Opublikowanie orzeczenia, to jedyne dobre rozwiązanie dla Polski, rządu i premier Beaty Szydło - przekonywał lider tej partii Ryszard Petru.

- Pokazaliśmy, że wzrasta nasza determinacja do obrony fundamentów demokracji. Tej determinacji będzie nam potrzeba jeszcze wiele. Ale wiem, że Wam jej nie zabraknie. Polacy wielokrotnie pokazali, że potrafią z uporem walczyć o swoje prawa. Do Pani Premier apeluje dziś 100 tysięcy Polek i Polaków. Apelują byli Prezydenci Rzeczpospolitej. Apelują sędziowie. Apelują rady miasta wielu ośrodków w całej Polsce. Apelują nasi przyjaciele z Europy i Stanów Zjednoczonych. Niech Pani pokaże charakter i wydrukuje wyrok! - powiedział o akcji "Obywatele w obronie Konstytucji" Ryszard Petru na wtorkowej konferencji prasowej przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego.

wtorek, 26 kwiecień 2016 10:36

Petru: zgłosili się do nas, do mnie [TVN24]

- Sześciu radnych Platformy Obywatelskiej zostało wypchniętych. My ich przyjęliśmy. Uważam, że to jest działanie stabilizacyjne, a nie wrogi akt - powiedział w "Jeden na jeden" lider Nowoczesnej Ryszard Petru. 

Zobacz program >> tvn24.pl

Strona 1 z 9