Back to Top

uk33

A- A A+
Klub Poselski Nowoczesna - Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2016

- Od początku prac w Sejmie mówiliśmy, że nie będziemy opozycją totalną i to dziś udowadniamy. Jeżeli strona rządząca zmienia trochę retorykę, to my również jesteśmy zobowiązani ją zmienić i zasiąść do stołu, bo inaczej nigdy nie zaczniemy ze sobą rozmawiać na temat kompromisu - powiedziała w audycji "Puls Trójki" posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.

Posłuchaj rozmowy >> PolskieRadio.pl

Data złożenia projektu ustawy do Marszałka Sejmu: 31.03.2016

W czwartek 31 marca 2016 roku Ryszard Petru, lider Nowoczesnej uczestniczył na zaproszenie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w spotkaniu przywódców partii politycznych "Dialog i kompromis polityczny w Polsce".

 

- Panie Ministrze, mówi Pan o zaufaniu. Ale zaufanie można mieć, jeżeli będzie Pan prywatnym właścicielem dwóch, trzech czy pięciu podmiotów. Bardzo proszę obsadzać wtedy rady nadzorcze i zarządy tych spółek swoimi kolegami, znajomymi, ale, Panie Ministrze, nie wolno tego robić w przypadku Spółek Skarbu Państwa, bo to majątek nas wszystkich. To jest majątek narodowy. - powiedział poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas podczas 15. posiedzenia Sejmu w odpowiedzi Ministrowi Skarbu Państwa Dawidowi Jackiewiczowi, który przedstawił informację bieżącą w sprawie polityki kadrowej w spółkach z udziałem Skarbu Państwa i instytucjach podległych Radzie Ministrów.

 

Zobacz całe wystąpienie Zbigniewa Gryglasa >>

 

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej został zwycięzcą plebiscytu Programu 3 PR "Srebrne Usta" na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajął duet senatorów Robert Dowhan (PO) i Krzysztof Wiatr (PiS), a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz – lider ruchu Kukiz’15.

- To jest skandal. Po takich wypowiedziach minister spraw zagranicznych powinien podać się do dymisji. To jest antydyplomacja - tak Ryszard Petru skomentował ostatnie słowa Witolda Waszczykowskiego, który stwierdził, że "odchodzimy od tego, co poprzedni minister Radosław Sikorski określał mianem »murzyńskości«".

Zobacz wideo >> Onet.tv

 

O jutrzejszym spotkaniu szefów partii ws. sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, o projekcie ustawy Nowoczesnej dotyczącej ochrony środków Funduszu Rezerwy Demograficznej przed ich wykorzystaniem na potrzeby programu "Rodzina 500 plus", a także o innych bieżących tematach Ryszard Petru mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

 

Zobacz wideo (poniżej)

 

 

 

 

 

 

 

Wyrok uchylony, sprawa umorzona - sąd rozpatrzył apelację w sprawie Mariusza Kamińskiego i byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, skazanych w zeszłym roku za nadużycia w tak zwanej aferze gruntowej. Sprawa była bez precedensu nie tylko ze względu na osobę koordynatora służb - prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłe kierownictwo CBA nie czekając na uprawomocnienie wyroku. Gośćmi w programie byli: Krzysztof Gadowski (PO), Sylwester Tułajew (PiS) oraz Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna).

Obejrzyj rozmowę >> PolsatNews.pl

O woli kompromisu wśród polityków oraz sądowym finale sprawy byłego szefa CBA - Mariusza Kamińskiego rozmawiali Marzena Machałek z PiS, Krzysztof Brejza z PO i Joanna Schmidt z Nowoczesnej.

Obejrzyj rozmowę >> Ipla.tv

Monika Olejnik: Pani poseł, wczoraj w Radio ZET był marszałek Karczewski, który powiedział, że te następne spotkania sędziów TK to będą spotkania kolegów, orzeczenia kolejne nie będą publikowane, będą traktowane non est, jak mówi Jarosław Kaczyński.

Kamila Gasiuk-Pihowicz: Tak i rzeczywiście tego typu wypowiedzi, jest to krok w bardzo złą stronę, pogłębianie chaosu, dwóch porządków prawnych, co się odbije niewątpliwie na bezpieczeństwie obywateli, zwykłych ludzi i bardzo byśmy tego nie chcieli. Dlatego proponujemy rozwiązanie, które tak, jak powiedziałam, zakłada na opróżniające się stanowiska sędziów TK wybór tych sędziów, którzy zostali zaproponowani na jesieni przez PiS, a jednocześnie przyjmowanie ślubowania…

Posłuchaj rozmowy >> RadioZET.pl

Strona 1 z 12